.

.

czwartek, 24 marca 2016

"Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów."

Autor: Rafał Kosik.

Liczba stron: 458

Liczba rozdziałów: 21

Cytat: " Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami. Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens"

Cytat: 8/10

  
Warszawę ogarnia choroba. Ludzie zapadają w sen. Nie można ich z niego wybudzić. Wiele osób śpi wiecznie. Inni mimo spania po kilkanaście godzin na dobę chodzą niewyspani.                              W tym wszystkim główni bohaterowie próbują się połapać.
Czy uda się im zapobiec katastrofie? Czym jest Pałac Snów? Jakie znaczenie odegra czarna karoca? Książka tak jak pozostałe dwa pierwsze tomy tej serii podobały mi się. Chociaż jak na razie uważam, że panu Kosikowi najlepiej udał się drugi tom. 
Jedną z zalet książki jest sam pomysł na fabułę. Do tej pory nie spotkałam się z takim zastosowaniem snu w książce. Po za tym bohaterowie. Główni oraz drugoplanowi są bardzo dobrze wykreowani. Są prawdziwi. 
Akcja książki dzieje się dość szybkim tempem. Ani nie za wolnym ani nie za szybkim. Jest w sam raz. 
W książce jest też sporo wątków pobocznych oraz śmiesznych sytuacji.
Wadą tego tomu jest to, że dość ciężko mi się ją czytało.                W poprzednich tomach nie miałam takiego problemu. Nie wiem czym jest to z powodowane.
Książki mimo ciężkiego czytania jest warta uwagi tak samo jak poprzednie tomy. Na tą chwilę jest to najlepsza polska seria książek jaką czytałam.

A wy co sądzicie o tej książce? 1 komentarz:

  1. Muszę jeszcze raz przeczytać tę serię. Kiedyś naprawdę kochałam Kosika i zastanawiam się, jak teraz bym go odebrała. Wiem, że świetnie mi się czytało każdy tom, ale chyba masz racje, że 2 była najlepsza!
    Pozdrawiam
    Zbiór literackich pomysłów

    OdpowiedzUsuń