.

.

poniedziałek, 28 grudnia 2015

"Prawie jak gwiazda rocka"


 • Autor: Matthew Quick
  Liczba stron: 377

  Książka jest podzielona na 4 części:
  Poczuj ból
  Banda świrów
  Rzygaj i płacz
  Nie jesteśmy sami


  "Optymista zawsze powtarza ,że mogło być gorzej ,a pesymista mówi ,że gorzej już nie może być"


  Przed przeczytaniem "Prawie jak gwiazda rocka" zgadzałam się z powyższym cytatem. Teraz wiem ,że optymizm to umięjętność poradzenia sobie w naprawdę trudnej sytuacji i stanie się po niej bardziej silnym.


  Amber ma 17 lat. Mieszka w szkolnym autobusie. Nie ma w ogóle pieniędzy i gdyby nie życzliwość mamy swojego kolegi była by głodna. Nie miała gdzie się umyć ani zostawić B3 podczas pobytu w szkole. Wydaje się ,że dla 17 latki to koniec świata! Nie dla Amber ona nie tylko się nad sobą nie użala ,ale pociesza jeszcze innych.

  Uczy Koreanki po przez śpiew angielskiego.
  "Chrystusowe Diwy z Korei" 
Raz w tygodniu zapewniając rozrywkę staruszkom w Domie spokojnej starości zmierza się z Joan Sędziwą. I tylko ona od wiele wielu lat ,a dokładnie od śmierci męża Joan zmusiła ją do uśmiechu. 
Tylko ona była w stanie zmusić do kontaktu ze światem zewnętrznym Szeregowca Jacksona. 
Tylko ona mogła by zarządzać Federacją Fantastycznych  Fanatyków Franksa, do której należą wyrzutkowie  szkolnej społeczności. 

Jednym słowem  odlot. 
Ta książka pokazała mi ,że nie można przejmować się opinią innych. Trzeba żyć tak jak się chcę         i zawsze wychodzić z różnych problemów i tragedii jeszcze silniejszym.  Tak jak Amber ,która mimo ,że straciła ostatnią spokrewnioną  ze sobą osobę pozbierała się do kupy i zaczęła starać żyć tak jak dawniej. 
Jest to pierwsza książką ,ale nie ostatnia  książka Matthew Quick z jaką mam zamiar się poznać.Cała książka jest przepełniona dobrym humorem. Amber mówi slangiem. Nałogowo używa słów odjechany i czadowy. Mimo ,że książka może wydawać się opowieścią ,która od początku do końca będzie śmieszna tak naprawdę nie będzie. 3 część książki będzie przepełniona bólem i rozczarowaniem. W tym okresie Amber z wątpi nawet w Boga. Wcześniej nie wspominałam ,ale Amber  jest bardzo wierząca. 
Minusy są jak w każdej książce. Początek mógł zostać bardziej interesująco napisany. Wątek z jej przyjaciółmi z Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa bardziej rozbudowany ,ale mimo wszystko polecam tą książkę do przeczytania!


 


Kupkają wszędzie*
Kiedy i gdzie tylko chcą 
Psy mają fajnie 

Jedno z psich haiku Amber 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz