.

.

sobota, 23 kwietnia 2016

Top 5: Książki w książkach


23 kwietnia to niewątpliwie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji przygotowałam dla was zestawienie pięciu książek w książce. 

Zdarzyło wam się kiedyś, że czytając książkę natrafiliście na tytuł innej powieści? 

Zgaduje

Tak! 


Oto przedstawiam wam listę pięciu książek w książce. 

1. "Wybacz mi Leonardzie" oraz "Hamlet. W tej powieści parę razy była w wspominana książka Szekspira "Hamlet". Jest to ulubiona książka głównego bohatera.

2. "Ja Diablica" oraz "Mistrz i Małgorzata" W "Ja Diablica" powieść pana Bułhakowa została wspomniana 3-4 razy. Z każde z odwołań dla osoby, która czytała "Mistrza i Małgorzatę" będą zabawne albo pomogą lepiej zrozumieć to co ma na  myśli główna bohaterka.


3. "Atramentowe serce" oraz niezliczona liczba książek.


 

Na tą chwilę jestem w trakcie czytania Atramentowego serca, ale znalazłam już "Doktor Jekyll i pan Hyde" oraz "Rycerze Okrągłego Stołu" oraz wiele innych książek, których już nie pamiętam. 


4. "Jutro, kiedy zaczęła się wojna" oraz "Jądro ciemności"Powieści Johna Marsdena znalazła się jedno zdaniowe wspomnienie o Jądrze ciemności. Ellie znalazła tą książkę wraz Lee.


5. "Niezbędnik obserwatorów gwiazd" oraz "Harry Potter" 

Główny bohater wraz z dwoma kolegami zakłada klub czytelniczy, a ich pierwszą książką do przeczytania jest "Harry Potter". Ogólnie mówiąc te odwołanie nie ma większego znaczenia dla fabuły.

5 komentarzy:

 1. Też niedawno czytalam niezbędnik obserwatorów gwiazd i doskonale pamiętam klub książkowy bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Istna książkowa incepcja! :D Z wymienionych przez Ciebie powieści czytałam "Atramentowe serce" (ale Jekylla&Hyde'a tam nie kojarzę!) oraz "Jutro".

  Książkowa Królowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Atramentowe serce... Jedna z lepszych książek które czytałem. Uwielbiam całą trylogię, chociaż czytałem ja bardzo dawno temu. W podstawówce. Najfajniejsza postać to zdecydowanie Smolipaluch.
  Pozdrawiam
  Zając z Zajęczej Nory

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy post, oryginalny. Z wymienionych ksiązek czytałam tylko 3 :)

  http://fit-pasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żadnej z wyżej wymienionych pozycji, mamy trochę inny gust. Polecam ci książki Cassandry Clare i Eriki Johansen.
  http://lesenatem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń