.

.

sobota, 25 czerwca 2016

Lipcowy TBR

Witam drodzy czytelnicy!

W czerwcu zaniedbałam tak bardzo bloga, że nawet nie będę robić podsumowania, bo po prostu nie mam, co podsumowywać!  W lipcu to się zmieni. Obiecuję wam!


Mimo, że do końca czerwca jest jeszcze trochę czasu postanowiłam zrobić TBR no i zacząć pod niego czytać. Zaczynamy!


1. "Pochłaniacz" Katarzyna Bonda. Tą książkę jak i pozostałe z tego TBR  wypożyczyłam dzisiaj z biblioteki. 
Od dawna chodzi za mną ochota przeczytania jakiegoś kryminału. Wybrałam tą cegiełkę, ponieważ chciałam zapoznać się z powieściami pani Bondy. 

Krótki opis: Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik  chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody.

2. "Pan Mercedes"  Stephen King. Przyznaję się bez bicia po raz pierwszy w życiu sięgam po książkę Kinga.

Krótki opis: Brady pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Jeśli kolejna misja Brady’ego się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?


3.   "Sprawa Niny Frank" Katarzyna Bonda. Drugi książka pani Bondy , którą przeczytam w tym miesiącu. Chce po nią sięgnąć wyłącznie, dlatego, że przeczytałam recenzję drugiego tomu tej serii "Tylko martwi nie kłamią".

Krótki opis: Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska miejscowość przygraniczna - Mielnik nad Bugiem, gdzie do tej pory nie działo się nic oprócz lokalnych skandali, a życie płynęło leniwie, drugi - to high life stolicy, w którym żyje najpopularniejsza aktorka polskich seriali - Nina Frank. Prawdę o niej poznajemy z dziennika internetowego, który zaczyna prowadzić w pewnym momencie swego pełnego skandali życia. Kiedy aktorka zostaje znaleziona w swoim dworku nad Bugiem martwa, do Mielnika nad Bugiem przyjeżdża Hubert Meyer - profiler policyjny i zaczyna po kolei odkrywać tajemnice gwiazdy. Poznając sekrety Frank i próbując stworzyć profil jej mordercy, Hubert Meyer analizuje także swoje życie, atakują go wspomnienia i przy okazji badania zbrodni dociera do skrywanych przed sobą własnych tajemnic.

4. "Naznaczona" Kristin Cast, Phyllis Christine Cast.
O tej książce słyszałam bardzo różne opinie. Jedni twierdzą, że jest kiepska inni, mówią  świetna, a jeszcze inni twierdzą, że jest dobra, ale powinna skończyć się kilka tomów wcześniej. Postanowiłam przekonać się kto ma rację! 

Krótki opis: Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Poza powyższymi książkami mam zamiar skończyć czytać "Błękit szafiru" oraz "Ogniem i mieczem" 


Jeśli czytaliście, którąś z powyższych książek napiszcie w komentarzach co o niej sądzicie! 

3 komentarze:

  1. Nie czytałyśmy żadnej z nich, ale o paru słyszałyśmy ;) Okładki bardzo kuszą, tak samo jak tytuły :)) Życzymy Ci tego żebyś wszystkie je przeczytała jak najprędzej i zrobiła o nich super recenzje ;3 Spokojnych i radosnych wakacji życzą Agssymi <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam cały ,,Dom Nocy" i kiedyś bardzo uwielbiałam tę historię. Może faktycznie mogła się skończyć trochę szybciej? Czasami miałam wrażenie, że autorka już przesadza z tym przeciąganiem różnych wydarzeń. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Z Domu Nocy czytałam wszystkie części (nawet te poboczne) i zgadzam się. Trochę ich za dużo. Po tylu częściach oczekiwałam, że zakończenie będzie takie Wow. Niestety ...

    OdpowiedzUsuń