.

.

czwartek, 25 lutego 2016

Nowości wydawnicze: Marzec


Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią zostaną wydane nowe książki.

 Wydawnictwo Albatros

Data wydania: 2 marca 2016

1.Detektyw Sime Mackenzie wyrusza na
wyspę Entry w Zatoce Świętego Wawrzyńca – szeroka na dwa kilometry, długa na trzy i licząca niespełna 130 mieszkańców, z których najbogatszy został właśnie zamordowany             w swoim domu. Dla Sime śledztwo wydaję się tylko formalnością. Główną podejrzaną jest żona zamordowanego. Gdy Sime staje oko w oko          z podejrzaną i jest przekonany, że ją zna, choć nigdy wcześniej się nie spotkali.

 Data wydania: 4 marca 2016

2. Starożytny Egipt pod rządami faraona Mamose jest państwem chylącym się ku upadkowi: bezlitośni bandyci pustoszą kraj, administrację toczy korupcja, w Delcie Nilu zagnieździł się uzurpator, tymczasem arystokracja pławi się          w złocie i rozrywkach. Wielki wezyr Intef, faktycznie rządzący Egiptem, ma tylko jedną ambicję - zasiąść na tronie faraonów. Aby zrealizować ten cel, gotów jest poświęcić jedyną córkę, piękną księżniczkę Lostris...

 Data wydania: 16 marca 2016

PIERWSZY TOM TRYLOGII Z DETEKTYWEM MAXEM WOLFE’EM

3. Siedmiu bogatych uczniów elitarnej szkoły Potter’s Field zostaje przyjaciółmi. Dwadzieścia lat później dorośli już mężczyźni po kolei giną, mordowani w okrutny sposób. 
Detektyw Max Wolfe jest nowy w londyńskim wydziale zabójstw, ale to właśnie on wpada na trop zbrodni.Będzie musiał walczyć nie tylko o sprawiedliwość, ale też o życie swoich najbliższych.


Wydawnictwo Świat Książki

Data wydania: 2 marca 2016

1. Gdy Valerie wchodzi do nieco staroświeckiej księgarni swojej zaginionej bez śladu ciotki, zamierza jak najszybciej zaprowadzić porządek w tym chaosie i zlikwidować sklepik. Ale nie docenia potęgi książek             i magii małej księgarni z samowarem. Ta bowiem każdego dnia czymś ją zaskakuje. Otwiera przed nią nowe światy.
Data wydania: 2 marca 2016 

2. Pisarka Joanna stara się wrócić do siebie po ciężkich przeżyciach związanych ze śmiercią męża. Ale ponura rzeczywistość szpitala psychiatrycznego tylko pogłębia jej fatalny stan. Otumanioną lekami, zrezygnowaną kobietę wyrywa z apatii dopiero egzemplarz książki, który przynosi jej tajemniczy młody mężczyzna. To pierwsza powieść Joanny, nigdy dotąd niewydana, a zainspirowana niewyjaśnioną sprawą sprzed dziesięciu lat – zniknięciem Justyny Lenart. Joanna jest zaniepokojona: nie dość, że nie wie, kto wydał jej powieść. Co gorsza, ma wrażenie, że ktoś próbuje ją zabić. Czy dlatego, że historia, przetworzona w jej wyobraźni w literacką fikcję, po latach niebezpiecznie zbliżyła się do prawdy, wprowadzając ferment        w życie bohaterów książki? Pisarka postanawia rozwikłać zagadkę      i na własne życzenie opuszcza szpital. 

Data wydania:  2 marca 2016 


Świat Antoinette rozsypał się na kawałki: jej mąż, mężczyzna, którego kochała, odkąd sięga pamięcią, zginął tragicznie w wypadku. Był jej opoką, człowiekiem, do którego zwracała się po miłość i po wsparcie, człowiekiem, którego znała lepiej niż samą siebie. Przynajmniej tak jej się zdawało…
Przybywszy bowiem do kamiennego kościoła na pogrzeb George'a, widzi nieznajomą kobietę. I w tej chwili dzień, w którym miała zamknąć drzwi dzielące ją od przeszłości, stał się dniem, gdy jej dotychczasowy świat wali się w gruzy. 

Wydawnictwo REBIS

Data wydania: 8 marca 2016 
 
 

Główny bohater po śmierci ojca wyjeżdża do Garopaby, małej brazylijskiej miejscowości na wybrzeżu. Próbuje odszukać ślady dziadka, który mieszkał w tym miasteczku     i rzekomo utonął wiele lat wcześniej. 
Chłopak, instruktor pływania i triatlonista przemierzający miasteczko w towarzystwie okulawionego, trzynożnego psa, cierpi na rzadką chorobę, prozopagnozję, to znaczy nie potrafi odróżniać ludzkich twarzy, miasteczko zaś zdaje się cierpieć na zbiorową amnezję, kiedy tylko jest mowa o jego dziadku. 

Wydawnictwo Literackie 

Data wydania: 3 marca 2016

Rotszyldowie to najbardziej wpływowa rodzina najnowszej historii. Potężni bankierzy i przemysłowcy żydowskiego pochodzenia, którzy trzęśli dziewiętnasto- i dwudziestowiecznym światem, znacząco wpływając na historię całych państw.       A wszystko zaczęło się od jednego lombardu założonego w połowie XVIII wieku we frankfurckiej kamienicy             z czerwonym szyldem.

 Wydawnictwo Amber 

Data wydania: 22 marca 2016  


Kobieta przychodzi do komisariatu w Uppsali, żeby zgłosić zaginięcie ojca.
Jej ojciec, wybitny naukowiec, znawca Petrarki, zniknął trzy dni temu. Mieszkał tylko z nią, od lat nie utrzymywał z nikim kontaktów. Kobieta nie ma pojęcia, co się mogło stać…
Kobieta, która przychodzi do komisariatu w Uppsali, żeby zgłosić zaginięcie, jest wyniosła i arogancka. Jej zimne oczy i zacięty wyraz twarzy zdają się mówić: na pewno nie znajdziecie mojego ojca, ponieważ jesteście bandą niekompetentnych partaczy poprzebieranych w mundury.
Jej ojciec, wybitny naukowiec, znawca Petrarki, zniknął trzy dni temu. Mieszkał tylko z nią, od lat nie utrzymywał z nikim kontaktów. Kobieta nie ma pojęcia, co się mogło stać…

                                              Macie już swoje typy?

4 komentarze:

  1. Wariatka Jodełki mnie ciekawi ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. szukałam właśnie takiego bloga, który będzie miał w sobie informację o nowych książkach :) dziękuję <3

    *japonskigeodeta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń